Fauna egyesület: Néhány szó a Fauna Egyesületről

Néhány szó magunkról

A Fauna Egyesület 1989-ben alakult közhasznú szervezet, mely az élet tiszteletén alapuló társadalom kialakítása érdekében dolgozik. Akciókkal, az állatok és állatbarát emberek érdekeinek érvényesítésével és oktatással foglalkozik országszerte.

Címünk

Fauna Egyesület
H-1053 Budapest, Királyi Pál u. 20.
Telefon/fax: (1) 266-6979
E-mail: fauna@fauna.hu
Webmester: fauna-webmester@pipacs.com
Adószám: 19669687-1-41
Bankszámlaszám: Ella Bank 17000019-11599274

Alapítás éve

1989

Jogi státusz

Társadalmi szervezet.
Bejegyzési szám: 1096

Tagok száma

300 fő

Céljaink, tevékenységünk

Álláspontunk szerint a hazai állatvédő mozgalomnak túl kell haladnia a hagyományos állatvédői szemléleten és magatartáson, vagyis korszerű, ökológiai alapokon nyugvó magas szakmai színvonalon álló mozgalommá kell, hogy váljon. Felvilágosító, oktató, nevelő munkát végzünk különböző formában: negyedévenként megjelenő kiadványunk, a Fauna Hiradó által, rendezvényeken, jótékonysági akciókon, konferenciákon. Nagy gondot fordítunk arra, hogy legyenek programok, amelyek a fiatalok szemléletváltását segítik elő azért, hogy a jövőben a humánusabb értékrend a gyakorlatban is megvalósuljon.

Jogszabálytervezetek, indítványok, szerkesztésével, azok megfelelő fórumokhoz való eljuttatásával járulunk hozzá a hazai állatvédelem fejlődéséhez. Szakértőink útján 1991 óta részt vettünk az állatvédelmi törvényjavaslat előkészítési folyamataiban. Jogi eljárások indításával fellépünk a tudomásunkra jutott állatellenes, állatkínzó magatartásokkal szemben, a hozzánk fordulókat tanácsokkal látjuk el ilyen esetekben.

A tavaly lezajlott, PHARE által támogatott képzési programunk keretében az ország különböző területein készítettünk fel önkénteseket az állatvédő felügyelői munkára, angol kézikönyvek és az itthoni tapasztalatok alapján. Elsődleges célunk egy társadalmi állatvédő szolgálat kiépítése, amely segítené a hatósági, önkormányzati munkát az állatvédelmi problémák megoldásában.

Aktívan jelen vagyunk a környezet- és természetvédelmi mozgalmakban, a különféle NGO- találkozókon. A Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség (MÁTSZ) egyik alapító tagszervezete vagyunk. Részt veszünk rendeszeresen az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottságának munkájában. Nemzetközi konferenciákon, fórumokon állandó meghívottként képviseljük a hazai állatvédelmet.

Az állatvédelemben kifejtett több évtizedes munkássága elismeréséül, tiszteletbeli elnökünk Széchy Ágnes a Köztársasági elnök által a Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje fokozata, a Környezetvédelmi és Területfejlesztési Miniszter által pedig a Pro Natura kitüntetésben részesült. Széchy Ágnes tagja volt az Állatvédő Világszövetség (WSPA) elnökségének.

Címkék: Bemutatkozás egyesület fauna információk