Fauna egyesület: Az állatvédelem melyik területét érzed a legfontosabbnak? (fórum)

Az állatvédelem melyik területét érzed a legfontosabbnak?

Ezt a témát Kedves Gyerek indította 16 éve

Te melyik területen voltál aktivista, vagy melyik területen szeretnél azzá válni? Mi érdekel a legjobban és miért?

Hozzászólások eddig: 7

Új hozzászólás

A hozzászólás hossza legfeljebb háromezer karakter lehet

Ez egy válasz üzenetére. mégsem

Pap Károly üzente 14 éve

Szerintem is fontos lenne az állatvédelem minden területen .

Sebestyén Miklósné üzente 14 éve

Minden területen fontos lenne az állatvédelem. És ami még fontosabb, hogy minden fajta állat védelmére ki kellene terjeszteni ezt a dolgot. Nem minden állat szimpatikus (itt gondolok pl a hüllőkre) bár én őket is szeretem azért minden élőlényt védeni kellene, hisz ők nem tudnak panaszkodni a rossz bánásmód ellen ők ösztön lények, ezért ha valaki embernek tartja magát ami azzal jár,hogy gondolkodási lehetősége va,köteles a gyengébbet gyámolítani. Hiába várunk a törvényre, nem csak,hogy gyenge, de a be tartásával sem foglalkozik senki. Tudom,hogy sok baj van ,sok nehézséggel küszködünk de ezért nem az állatok a felelősök hanem mi emberek, ki így ki úgy. Nézzünk már magunkba. Persze koptathatom én a billentyüket a magyar nem összetartó egymásért sem áll ki nem az állatokért! borimama

Sebestyén Miklósné üzente 14 éve

Mi az, hogy bika rodeó? Miért kell nekünk majmolni a hülye Spanyolokat? Én ha tehetném a rodeósokat futtatnám elöl és utána a bikákat. Győzzön a gyorsabb. De jól megy egyeseknek,hogy nincs más gondjuk, mint az állatkínzás mert ez az.A bikák nem azért teremtődtek,hogy futkossanak a torz lelkületű emberek szórakoztatására. Gyerekcipőben jár az állatvédelem nálunk, csak az érdekek számítanak. Se ember, se állat nem számít csak a jó tömött pénztárca. Mert ugye senki nem gondolja, hogy ez a kisemberek szórakozása? borimama

Németh Gabriella üzente 16 éve

Szerintem sincs így konkrétan fontosabb és kevésbé fontos,de engem személyszerint az állatkísérletek és a szőrmeipar háborít fel legjobban, talán ezeken a területeken szenvednek a legjobban az állatok, ezek ellen feltétlenül szeretnék tenni (a Faunához szeretnék csatlakozni önkéntesként, és kellőképpen fanatikus vagyok :-))

Bonifert Anna üzente 16 éve

szerintem nincs fontosabb és kevésbé fontos terület. inkább aszerint kell dönteni, hogy melyik az ember életében az elérhető, illetve az adottságai melyikhez passzolnak.pl tök szívesen harcolnék az afrikai orvvadászok ellen, mint Diane Fosey, csak hát oda nem vihetném magammal az állataimat (meg a kígyóktól is félek:) most éppen kutya-macska menhelyen vagyok, mert ez adódott, de ha neadjisten kirúgnak és adódik valami tök más állatvédelmi téma, akkor asszem hogy azt se csinálnám kisebb lelkesedéssel. itten vagyok egyébként:www.arvacska.hués nagyon szeretnénk, ha mégtöbb önkéntesünk lenne, úgyhogy gyertek!!!

Hrotkó Anita üzente 16 éve

Sziasztok! Szeptember 15.-16.bikarodeó lesz a Kincsem Parkban.Tavasszal a helyi Önkormányzat betiltotta a rendezvényt,mégis megrendezték.Egyetlen magyar állatvédő egyesület sem segített a rodeó ellen,németek küldtek tiltakozó leveleket Magyarországra.Itt olvashatjátok,miért is állatkínzás a rodeó:www.anti-rodeo.orgTegyünk már valmit ellene!A rodeósok csak röhögnek rajtunk,mert a magyar állatvédők teljesen passzvak,tehát szerintük egytértenek a rodeóval.

[Törölt felhasználó] üzente 16 éve

Én azért választottam a gazdasági állatokat, mert ők az életükkel fizetnek az emberek kényelme és anyagiassága miatt. És talán ők kapnak a legkisebb figyelmet. Mivel Magyarországon a Fauna Egyesület foglalkozik ezekkel az állatokkal, nem volt kérdés, hova menjek önkéntesnek.